| anca2903 a întrebat:

Stie cineva cum poti schimba sisitemul de operare al unui calculator de la Windows la Macintosh?

6 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Cei d ela mac au calculatoarele lor adica apple si nu stiu daca pc-ul tau va fi compatibil cu MacOS daca vrei totusi ceva diferit de windows incearca Linux

| sigmanet a răspuns:

Doar sistemul de operare Leopart merge pe sisteme cu structura x86, adica cele clasice si cele mai utilizate...

| mirella25 a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/
Sper ca te-am putut ajuta

| anca2903 explică:

Pai ideea e ca am deja un Macbook Air si merge mult mai bine decat Windows, de asta vreau sa il schimb si pe celalalt pe Macintosh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tutoriale pe net dar... pur și simplu nu merită. MAC OS a fost făcut, optimizat și testat NUMAI pe sistemel Apple (Macbook-uri și iMac-uri), pe PC-uri sunt încă o grămadă de probleme și diverse incompatibilități.

| necunoscutul a răspuns:

Depinde de pc, la unele calculatore nu merge nici Windows vista.