| erichlemny a întrebat:

Buna
Stie cineva cum sa instalezi aplicstii din google play direct pe cardul SD, nu în memoria interna( ca la pc atunci când îți cere sa selectezi folderul când instalezi ceva)

3 răspunsuri:
| AndyKama a răspuns:

Neata!

Pur si simplu mergi la setarile telefonului si seteaza ca destinatie a download-ului cardul SD.

| Florea_Cristian_1993 a răspuns:

Setari>memorie>aplicații(ține apăsat pe aplicatie și alege,, mutare pe SD,,)

| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca ai card sd sa stii ca aplicatiile se duc automat in memoria interna.