| MasterGamer1995 a întrebat:

Buna stie cineva cum sa schimb placa video folosita de laptop?
Am 2 placi:
http://prntscr.com/eyzz5i

Momentan calculatorul foloseste Intel Inside, ceea ce mi se pare o prostie deoarece consuma rami degeaba.
http://prntscr.com/eyzzhq

Cei De la Radeon au inchis AMD Catalyst Control Center si au scos un software nou.
De pe acela nu stiu cum sa imi schimb de pe o placa video pe alta. Pe celalalt stiu ca se putea.

5 răspunsuri:
| Pietricel a răspuns:

Nu poti. E "lipita" pe placa de baza.

| MasterGamer1995 explică (pentru Pietricel):

Nu are cum, gândește și tu puțin. Dacă era sa folosesti numai Intel Inside-ul, de ce ar mai fi pus un Radeon in laptop? Să stea acolo neatins?

| Pietricel a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Cauta si pe alte site-uri si o sa vezi ca nu se poate. Nu comentez ca nu vreau sa incep o cearta.

| Iftime_Teofana_1980 a răspuns:

Cum adica vrei sa scoti placa integrata?

| MasterGamer1995 explică (pentru Iftime_Teofana_1980):

Nu! Evident ca nu! Vreau sa schimb placa folosita de laptop!
Am de 4 ani laptopul asta si nu am folosit niciodata placa AMD!