| biancaiuliaaa99 a întrebat:

Stie cineva daca un laptop Sony Vaio, Model SVE151E11M are placa integrata sau dedicata?

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cumva display-ul a fost lovit?

| biancaiuliaaa99 explică (pentru bogdan324):

Nu, laptopul are o stare foarte buna...am avut dintr o data o problema si cu pixelii dar numai un punct mic alb...E posibil de la aia? nu a fost reparat, si nu stiu sigur daca pixelii erau morti sau blocati

| bogdan324 a răspuns (pentru biancaiuliaaa99):

Cumva te si joci pe el sau doar stai pe net? e posibil sa fie ori placa video ori display-ul.
Ai putea sa-i faci o poza cu acel defect?

| biancaiuliaaa99 explică (pentru bogdan324):

Nu ma joc deloc pe el, doar stau pe net...deci nu il folosesc in exces si nici nu il tin in pat sa se supraincalzeasca.
Nu pot face poza pentru ca nu se mai vede acel punct alb de la pixeli cand il deschid.Si liniile acelea apar dintr o data si se inchid repede.Ramane ecranul negru

| bogdan324 a răspuns:

Din ce am vazut tu ai o placa dedicata de la amd, dar aia se activeaza doar cand te joci, in rest se foloseste integrata din procesor, personal nu am vazut vreo integrata care sa fie in procesor si sa aiba defectiuni, deci cel mai probabil este display-ul.

| alexTzutzy a răspuns:

Il are integrata, daca vrei sa il iei pentru gaming, cauta laptopuri pentru gamin, de si is mai scumpe, dar decat sa iei ceva ce e mai ieftin si sa nu mearga... nu?

| biancaiuliaaa99 explică (pentru alexTzutzy):

Buna! Eu am laptopul, doar ca dintr.o data am avut ecranul negru si se tot aprindeau niste linii colorate(ca si puricii la tv vechi). Crezi ca e display-ul de vina sau placa de baza/video?