| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Stie cineva de ce nu pot conecta un tv Samsung Qled (model: 65Q67A) la rețeaua wifi activa din casa? Imi tot spune ca parola de rețea este incorecta ceea ce este total neadevărat…Adica cu aceeasi parola folosesc wifi pe toate celelalte device-uri din casa. Tin sa mentionez ca tv-ul este achiziționat nou, acum cateva zile si de atunci nu reusesc sa ma conectez la rețeaua wifi activa din casa.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Incearca-le pe rand in ordinea dificultatii:

1. Asigura-te ca folosesti CAPS LOCK, sau nu, acolo unde trebuie.
2. Scoate-l din priza, lasa-l cel putin un minut, apoi incearca iar.
3.Setari-support-software update. Vei avea nevoie de un cablu
4.Setari-general-retea-setari de retea-IP-DNS-introdu manual-server DNS, introdu 8888
5.setari-support-autodiagnostic-reset. Asta va reseta televizorul la setarile din fabrica

| NisipLaMare a răspuns:

Trebuie sa selectezi
WPA2-PSK apoi pui parola.

| Irina6 a răspuns (pentru NisipLaMare):

Si de unde sa selectez WPA2-PSK, ca in rețele wi-fi nu apare nici una de genul?

| mateicorvintech a răspuns:

Scoate-i parola si vezi daca merge asa.

Daca se conecteaza, cel mai probabil nu tastezi parola cum trebuie. Fiind tastata din telecomanda, probabil iti ia prima litera cu majuscule desi nu o ai asa. Sau un caracter e diferit.