| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o aplicatie buna de pe Magazin Play pentru a edita poze si/sau videoclipuri? În afară de PicsArt!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pentru imagini:
Adobe Photoshop Express (de departe cea mai completa aplicatie de editare foto pentru Android)
Snapseed (are putine reclame fata de celelalte )

pentru video:
KineMaster are cele mai multe functii, poti realiza cele mai faine chestii cu el.
Apoi urmeaza PowerDirector Video Editor
Insa contin reclame si Watermark daca nu le cumperi.

Fara Watermark (insa cu WordMark la finalul clipului), ar fi
Adobe Premiere Clip
si Filmora Go.

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Multumesc! Cred ca o sa folosesc KineMaster

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=C4QCY8K1RJI

https://www.youtube.com/watch?v=7R_c_NXb2BU

Succes! Aici gasesti 2 tutoriale care sa te ghideze la inceput.
Avand atatea functii, programul asta e mai greu pentru incepatori decat Filmora.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NLS):

Ai vazut tu vreo reclama prin Snapseed? Ca eu il folosesc de vreo doi ani si nu am vazut o singura reclama in el!

10 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Snapseed.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Mersi! Am sa o instalez happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si sa fie free

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru telefon

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Lightroom, pentru poze. Este si program pentu computer.
La video, nu stiu. Nu editez video ce le fac.

| AlexMh a răspuns:

Snapseed, the best. Pentru Foto. Pentru Video nu stiu daca are aceasta optiune.

| whatisthis19 a răspuns:

Fortnite