| AndreeaDeeaXd a întrebat:

stiti cumva cum se face un site? va rog sa imi spuneti!

6 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Cu Adobe Dreamweaver, MS Express Web etc. cauti pe google 'website tutorial', 'how to design a website'

| nodeerskulls a răspuns:

In primul rand daca vrei sa il faci de la 0 iti trebuie cunostinte de HTML sau CSS sau si mai bine, XHTML. Cu astea organizezi "lucrurile" de pe site, cum ar fi tabele/poze/bannere/liste si alte asemenea. Daca il vrei mai animat, sa zicem, iti trebuie si cunostinte de Java sau Flash.
Grafica de pe site o poti face in Adobe Dreamwaver, Adobe Photoshop sau alte asemenea.

Daca insa nu vrei sa te chinui cu toate astea, ai doua variante:

- de duci pe un site special, cum ar fi webs.com (super bun, l-am incercat si eu si ti-l recomand cu f. f. f mare caldura) si ti-l faci acolo dupa matritele lor smug
- te duci pe site-uri tip blogging (wordpress, piczo, tumblr s. a. m. d.) si iti creezi un cont acolo. Astea insa, te limiteaza mult mai mult decat prima varianta.

Totusi, chiar daca alegi una dintre ultimele doua variante iti sugerezi sa stii macar baza din HTML/CSS pentru a ti le putea personaliza mult mai mult.

Bafta si sper ca te-am ajutat macar putin happy

| LittleandLiars a răspuns:

Http://www.creare-site.com/ Succes si nu vreau fundita da ma duc sa imi cumpar si eu una uite acum imi eau pe mine ceva

| mirelgmm a răspuns:

Id mirel_GMM2000 si promit ca iti zic pas cu pas e mult sa iti zic asa si nu cred ca intelegibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.creare-site.com/ bafta :)