| TheGirlWithGlasses a întrebat:

Stiti de pe ce site sau de unde pot cumpara telefonul Samsung Galaxy Note 1 n700, dar nou? Ca nu mai este pe nici un site unde am cautat sad

Răspuns Câştigător
| Noone09 a răspuns:

Note 1 nu se mai fabrica iar daca vrei să-l iei de pe Ali Express trebuie să aștepți 1 luna

12 răspunsuri:
| AndreiWolf a răspuns:

Pe AlliExpress e o aplicatie magazin gasesti telefoane direct de la producator si ieftine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu iti dai seama ce ineptie intrebi? E ca si cum ai cauta o Dacia 1100 cu zero kilometri la bord, direct din reprezentanta. Modelul ala nu se mai fabrica de vreo 5 ani! Ultimul Android pentru el e 4.1.2. Ce altceva sa faci cu el decat sa il tii de piesa de muzeu?

| IonutzBogdan1905 a răspuns:

Imi pare rau dar nu se mai fabrica!

| TheGirlWithGlasses explică (pentru GabiDumitrescu):

Am avut acum 2 ani un astfel de telefon si mi-a placut aspectul si cum functiona.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGirlWithGlasses):

Daca vrei sa faci o treaba la pret bun, cauta un Note 4. Ceva de genul asta - https://www.olx.ro/......9aIvw.html promoted

| TheGirlWithGlasses explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu vreau un telefon second hand, ca nu mai tine mult si un note 4 e scump nou happy Eu am bugetul de 700-800 lei laughing)))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGirlWithGlasses):

Ti-am dat link la un telefon nou, sigilat, cu garantie. Vrei musai nou, ia un Maze Alpha. http://www.mazemobile.com/......a-campaign
Da, stiu, "chinezarie ieftina care se strica dupa 2 saptamini," cum ar zice romanul mare iubitor de Samsunguri supra-evaluate si aifoane (nu ma refer la tine, ci la modul general, ca Samsung cu majoritatea seriilor noi, in special alea care ar fi trebuit sa fie mai "de buget," a sarit calul urit de tot cu preturile). Apropos de partea asta, iti recomand calduros sa vezi clipul asta pana la final, nu e foarte lung, doar vreo 3 minute - https://www.youtube.com/watch?v=jJ5kb8xYGII

| TheGirlWithGlasses explică (pentru GabiDumitrescu):

Arata super fain, dar nu mai cad in plasa.Mi-am cumparat un HomTom in noiembrie 2016. M-am gandit ca e bun si arata foarte fain si cum era nou lansat, dar luna trecuta s-a stricat, asa din senin, fara sa-i faca cineva ceva sau sa cada incat sa se strice..si acum cred ca fac parte din categoria acelor romani laughing...Da" daca stam sa ne gandim, si telefoanele Samsung si oricare altul, tot made in China sunt, asa ca. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGirlWithGlasses):

De unde ai luat HomTom-ul? Chiar daca il iei direct din China, ai un an garantie. Crede-ma ca am trimis ceva telefoane si tablete inapoi in China la garantie si de fiecare data m-au rezolvat mult mai rapid si favorabil ca la toate garantiile din tara.

| TheGirlWithGlasses explică (pentru GabiDumitrescu):

L-am luat de la eMag

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGirlWithGlasses):

OK, deci are garantie. Foloseste-o! Se intampla ca la orice brand sa apara probleme. La astea super-ieftine, cu atit mai mult.

| TheGirlWithGlasses explică (pentru GabiDumitrescu):

Crezi ca n-am incercat?! I-am contactat, ei au trimis curierul si au preluat telefonul, iar cand am sunat la ei dupa cateva zile sa vad in ce stadiu se afla telefonul, mi-au spus ca reparatia costa 500 lei, desi telefonul mai are garantie inca 1 an si ceva. N-are rost sa-l repar asa cu 500 lei ca e mai mult decat am dat eu pe el si mai bine imi cumpar altul.