| ShadowStar a întrebat:

Bună! Sunt folositoare certificatele de la Cisco?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inutile!

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, o tona de raspunsuri pe langa
sunt singurele certificate recunoscute international in IT, mai ales daca ai luat si certificarea (care e examen separat de curs)

altfel, daca te duci la o scoala de IT in rrrrominica iti da o diploma foarte folositoare la WC... ca la altceva nu e buna, ca nu o recunoaste nimeni

| ShadowStar explică (pentru Zuzu1991):

Voiam să fac la ei un curs de Securitate Cibernetică și unul de Antreprenoriat. N-ar fi degeaba diplomele atunci, nu?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru ShadowStar):

Nu, cisco e chiar recunoscut
totusi, TOTUSI, asta doar te ajuta, in IT se angajeaza oameni fara diploma si fara certificare, daca la interviu arata ca stiu si inteleg cum merge treaba, eu de ex. mi-am pierdut diploma de bac si nu am nici un certificat nicaieri

| flixbuster a răspuns:

Certificatele Cisco sau CERTIFICARILE Cisco?

| ShadowStar explică (pentru flixbuster):

Certificatul de absolvire a cursului

| Flar3 a răspuns:

Sunt cam pe degeaba, sincer