| Justlikeme11 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Vreau sa imi iau o tableta. As avea de ales intre:
- Allview, dual-core, fr. 1, 5 ghz, 8GB, 512 RAM, android 4.4.2 kitkat si

- Allview, quad-core, fr. 1, 2 ghz, 8GB, 1GB RAM, android 4.2.2 Jelly Bean.

Pretul este aproape la fel, insa cea cu dual-core are frecventa procesorului mai mare si ultimul android, pe cand cea de-a doua are 1 GB de RAM si quad-core. Care e mai buna, dupa parerea voastra? Ce conteaza mai mult? Dual / quad, ramii, fracventa sau androidul? Ce ati alege personal?

P.S: imi place aspectul primei tablete, pe cand cea cu quad nu arata asa dragut. Dar conteaza mai mult sa mearga bine.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In banii astia toate sint niste ragalii. Ia Utok i700, are macar 5 ani garantie si nu se plinge lumea de ei in halul in care se pling de Allview.

| Justlikeme11 explică (pentru KodrutZ):

Nu sunt fan tableta. De aceea nu vreau sa investesc prea mult in ea. O achizitionez doar pentru a ma uita la filme, stat pe facebook cand ma plictisesc la serviciu. Nu prea joc jocuri. Dar am totusi ambitia de a sti cat conteaza detaliile. Cine stie? Poate pe viitor ma lovesc din nou de problema asta happy. Multumesc pentru sugestie.

| KodrutZ a răspuns (pentru Justlikeme11):

Pai da, un i700 e sub 300 RON. Si sa nu uitam ca are platforma Intel. Daca facem abstractie de ecranul foarte slab (oricum toate tabletele la scoruri de 2-300 RON au display-uri nasoale), e o tableta foarte ok, mai ales pentru utilizatori ocazionali fara pretentii (nici eu nu ma omor). Voila - http://www.pcgarage.ro/......-44-negru/ - 270 RON.

| ombladon112 a răspuns:

Http://bitly.com/1z7Gt3O aceasta este la reducere