| Chirila_Denis_Gabriel_1997 a întrebat:

Sunt membru nou pe Junimea si nu stiu ce inseamna ..CANCER" imi puteti zice?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Fluffinator a răspuns:

Cancer se spune la o postare care este jalnica/penibila/nu e amuzanta sau care a mai fost postata de 10000 de ori. happy

| GeorgeDRX a răspuns (pentru Fluffinator):

Daca a mai fost postat de 10000 de ori, inseamna ca e repost, nu cancer. Se vede ca esti membru cancer laughing

| cristimihailov a răspuns:

In functie de context si interpretare, cancer poate insemna: boala in sens propriu, boala in sens figurat, tropicul racului sau rac (in general se foloseste pentru zodii).

| Fluffinator a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Ia du-te la un repost si uita-te la comentarii, vezi ce zice lumea pe acolo. Si cand o sa vezi ca am dreptate si se foloseste si pentru reposturi esti liber sa iti dai un cap in gura. SI la cum folosesti tu expresia asta, inseamna ca se foloseste si pe post de semn de punctuatie.

| GeorgeDRX a răspuns (pentru Fluffinator):

Nu ai dreptate de loc big grin Cancer se spune la o postare fara haz, care n-are gluma, postata degeaba. Si la Repost se scrie REPOST, ca altii mai scriu cancer si repost la repost-uri e pentru ca gluma este proasta, adica are cancer, si mai e si repostwinking Acum, esti liber sa iti dai un cap in gura big grin