| tutza a întrebat:

Buna, sunt o persoana mai in varsta si inca nu ma pricep atat de bine la tastat, sa scriu repede, dar imi doresc sa invat. Exista programe care sa te ajute sa faci asta? Sa inveti cum sa tastezi, cum sa tii degetele pe tastatura. Am vazut niste filmulete cum sa ti mainile, cea stanga si cea dreapta, cum sa folosesti degetele pentru anumite taste. Dar programare vreau.
Multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă folosești pc-ul zilnic o să înveți.

| alex99866 a răspuns:

Buna!
Da. Exista. Poti folosi site-ul "https://play.typeracer.com/" pentru a te antrena. Iti faci cont daca vrei, iar dupa apesi acolo pe "practice". Site-ul iti va da un text dintr-un film/ o carte si scrii cat de repede/incet vrei. Cand termini de scris iti arata cate cuvinte pe minut ai scris. Cand te-ai antrenat destul, intri din nou pe pagina https://play.typeracer.com/ si apesi pe "enter a typing race" si te vei duela in scris cu alti jucatori ai site-ului, si cine scrie primul tot textul castiga! Funda te rog? big grin