| MasterGamer1995 a întrebat:

sunt proprietarul unui Laptop Lenovo.
Detin acest laptop de aproximativ 3 ani si a inceput sa faca probleme cu sursa in special la jocurile mai vechi. (Nu neaparat)
De exemplu:
Need For Speed Most Wanted 2005 - stau putin timp si se inchide calculatorul
Half Life 2 - la fel
Smite - merge perfect, dar la fel

As putea sa fac ceva in afara sa schimb componente din Laptop?

14 răspunsuri:
| CristianAndrei2016 a răspuns:

Salut, da ai putea sa il duci la curatat. Probabil s-a depus praf pe sursa/cooler, si nu mai raceste suficient, si pentru a evita supraincalzirea laptopul se inchide.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa il vinzi, este depăsit, vechi, au apărut altele bune.

| MasterGamer1995 explică (pentru CristianAndrei2016):

Multumesc, ma gandeam si eu la asta happy

| MasterGamer1995 explică (pentru CristianAndrei2016):

Doar ca nu eram sigur care este problema.

| CristianAndrei2016 a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Ai putea sa incerci sa il duci la curatat si dupa sa vezi daca o sa mai ai problema asta cu el. Fundabig grin?

| RAY a răspuns:

Si tu ai probleme cu sursa bine tu il ai de 3 ani eu de 3 zile, sfatul meu du-l la curatat ca de aia se inchide ca se suprainclazeste

| MasterGamer1995 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca l-as vinde, nu cred ca scot nici 600 de lei pe el. Totusi este cat de cat o realizare sa tii un laptop timp de 3 ani.

| MasterGamer1995 explică (pentru CristianAndrei2016):

Nu iti pot da.....Nu imi apare butonul. rolling on the floor

| CristianAndrei2016 a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Ok, nu este problema, sper sa ajute sftul meu laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Nu are sens sa il vinzi. Eu am un laptop de mai bine de 8 ani si merge bine-mersi. Asta dupa ce a trecut si printr-o perioada de cateva luni in care nevasta-mea l-a folosit in loc de desktop si a jucat pe el WoW cel putin 4-5 ore pe zi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Tu crezi ca laptop-ul tau de 3 ani este o realizare?
Eu am un laptop cu windows 2000 de 10 ani doar ca a avut o problema cu hard drive-ul dar inca merge perfect happy

| octav005 a răspuns:

Sursa de alimentare? iti poti schimba sursa daca spui ca face probleme

| untu a răspuns:

Du-l laptopul la curatat si verificat sau sa-ti faca diagnosticarea gratuita! Dar laptopul tau este proiectat pentru internet si lucrat acasa pentru birou, nu este pentru jocuri! Asa ca renunta sa te mai joci niste jocuri pe care laptopul tau nu le suporta! Dar vezi ce spun cei de la service autorizat!

| DeyCj a răspuns:

Cu sursa de alimentare? la laptop-uri aia moare ultima. Nu te ține laptop-ul cât te ține sursa de alimentare. Du-l în service să-i verifice chipul video și să-l curețe de praf.