| 28Ana28 a întrebat:

Sunt ultimul an la Informatica si incerc sa gasesc idei de proiecte, am in cap cateva : aplicatie web sau dekstop, joc in unity...
Sunt sigura ca cei care lucreaza deja in domeniu ar avea mai multe idei, sau ceva mai concret pe tehnologii. happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O idee, care ar putea fi de mare ajutor copiilor care sunt in primele clase:

Un site care sa testeze cunostintele de aritmetica de baza: adunare, scadere, tabla inmultirii si impartirea, pana la 100. Numerele ar aparea random, iar elevul ar trebui sa tasteze rezultatul corect. Dupa 10 raspunsuri s-ar afisa fiecare intrebare si raspunsul dat, iar alaturi daca raspunsul este corect sau nu.
Astfel, copilul s-ar putea auto-evalua singur.

Site-ul s-ar putea dezvolta mai tarziu si cu alte probleme, inclusiv pentru clase mai mari.

| 28Ana28 explică (pentru Bula):

Cat de complex ar fi sa fac asta in asp.net?
P.s: Sa stii ca si eu ma gandeam la ceva de gen e-learning big grin

| Bula a răspuns (pentru 28Ana28):

Eu l-as face in php.
Dar se poate face in multe limbaje.