| Denis67 a întrebat:

Buna! Sunteți careva care ați cumpărat Iphone-uri blocate?
Dacă da, a meritat decizia făcută?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar trebuie sa fii prost sa mai cumperi zilele astea telefoane blocate, fiindca pot fii urmarite de Politie daca au fost implicate in fraude bancare sau furturi calificate, ori sunt blocate de propietar care a anuntat compania telefonica si i-au blocat componentul electronic, nemaiputand fii utile nimanui.

| darrio2007 a răspuns:

Doar un fraier poate cumpara asa ceva.

| Wr3nch a răspuns:

Singurul mod de a debloca un iphone e sa mai spargi cateva sute de lei (peste o mie daca e mai nou) plus manopera pe schimbatul placii de baza. Daca e blocat, de obicei e si furat.