| uNKN0Wn a întrebat:

temperatura procesorului meu era intre 60 si 70 de grade, l-am curatat de praf si am pus pasta termoconductoare iar acum sta in idle intre 50-55 de grade. E normala temperatura asta? Un prieten de-al meu are 35-40 de grade dar are procesor mai bun.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce procesor ai? ce cooler ai pe el? ce carcasa ai? ce pasta termoconductoare ai pus? cum ai aplicat-o? raspunde la intrebarile astea sau lasa la privat id-ul tau de mess sa vorbim mai multe!

| Alocispeptunoi a răspuns:

Eu am un procesor prost si are 37 grade mai pune niste ventilatoare in pc

| DuDDy24 a răspuns:

55 de grade in idle mi se pare o temperatura cam mare. Asa am patit si eu si am rezolvat problema punand un alt cooler. Acum nu mai trece de 35 de grade in load. Sfatul meu e sa cumperi un alt cooler. Succes!