| Boadă_Oana_1999 a întrebat:

Știți că tocmai ce s-a lansat Samsung Galaxy S7... Întrebarea mea este: care este diferența dintre pixeli și dual pixeli și care este mai bun, știind că noul telefon de la Samsung are 12 MP în spate, respectiv 5 în față?
Mulțumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Tehnologia cu dual pixeli crește acuratețea și viteza focusării și mai oferă o autofocalizare constantă atât în modul de fotografiere cât și video. Acest lucru este întâlnit la camerele performante de fotografiat.

Aceste lucru permite capturarea respectiv înregistrarea acțiunii (oameni în mișcare) mult mai clară.

Cam atât cunosc big grin

| Boadă_Oana_1999 explică (pentru Divy):

Mulțumesc! happy

| Divy a răspuns (pentru Boadă_Oana_1999):

Cu plăcere big grin