| jamillaemilia a întrebat:

Buna,tocmai am cumparat o tableta, am lasat-o sa I se consume bateria apoi, cand s-a inchis am bagat-o la incarcat.Acum mi s-a incins incarcatorul in priza, oare se intampla ceva cu bateria daca o scot de la incarcat? Exista posibilitatea sa se arda, sau ceva de genul daca continui sa o las la incarcat?

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Scoate-o linistita. Si incarcatorul se incalzeste pe la majoritatea aparatelor.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este normal să fie încălzit, după încărcare îl decuplezi de la sursa de curent!
Pa, pa.

| K0sti a răspuns:

O scoti cand se termina de incarcat! Incarcatorul asa se incalzeste, prost proiectate, sub-dimensionate termic! Dar asta e, nu ai ce face!