| Maria_Milena_1999 a întrebat:

Buna. Tocmai am montat un cuptor cu plita cu inductie Siemens PQ521 si nu stiu sa il pornesc. Nu are buton de pornire. Mentin ca plita are si Touch insa poate fi si folosita cu ajutorul butoanelor care se rasucesc de pe cuptor. Cand pornesc plita aceasta sta doar pe 0 si nu pot sa o dau pe o treapta mai mare. Restul merge tot (alarma, siguranta copii). Doar treptele nu merg schimbate si nu pot alege ce zona de gatit vreau sa pornesc. Sper ca ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Primul buton din stanga ecranului (ecranul din mijloc).
Are o pozitie 0 (oprit).
Cand rotesti spre stanga sau spre dreapta, il treci pe Pornit.

Manualul de utilizare in germana, paginile 8, 9, 10, 12, 13 si 14 sunt de interes ()

https://www.bedienungsanleitu.ng/siemens/pq521kb00/anleitung?p=8

Daca nu merge din acel buton, ar trebui contactat vanzatorul.

| Maria_Milena_1999 explică (pentru NLS):

Problema este la plita, nu la cuptor. Multumesc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Maria_Milena_1999):

Poate ar trebui bagata in priza

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ar fi sa aiba carte cu instructiuni. Ai citit-o?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cei care ti au mnontat plita nu ti au aratat cum merge? Daca nu, cheama i inapoi sa i ti arate, sau uita te pe cartea tehnica acolo ai toti pasii de urmat.

| sierra1 a răspuns:

Pune tigaia și apoi "reglezi și gătești"!