| MissLaura a întrebat:

Tocmai mi-am instalat Win 7Ultimate si nu imi merge Aero. Spune ca e din cauza driverului video...bla bla eu am pe XP Nvidia GeForce 5200 iar cand instalez Win 7 mi se descarca automat Standard VGA Video Driver si driverul Nvidia nu mai imi merge.Nu pot sa folosesc un "compatiblilty pack" sau ceva de genul pentru Win 7 ca sa instalez driverul si sa imi mearga? Faza e ca nu imi merge sa bag alt driver in afara de asta fiindca nu il recunoaste placa video crying. Ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Mi se pare ca Aero e randat cu directX 11 iar placa ta nu suporta asa ceva. nu stiu daca poti face cumva sa mearga randat cu directX9 dar cauta pe google.

| MissLaura explică (pentru DimLight):

Cum adica sa mearga randat? tongue

| sltlp a răspuns (pentru DimLight):

E lucrat cu dx 9 nu 11

| sltlp a răspuns (pentru DimLight):

Intrii pe site la nVIDIA si descarci driverul frumusel si il instalezi. dar ca sfat, de ce ai trecut la 7, ca pc-ul e foarte slab.

| DimLight a răspuns (pentru sltlp):

Ai perfecta dreptatehee hee

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Windows 7 pe un calculator cu FX 5200? Incearca pe un Intel 80286 de prin 1985, daca ai coprocesor matematic, poate iti merge Aero... TREZESTE-TE! Placa aia video are vreo 10 ani, ia si pune Windows 7 pe un sistem la zi, nu pe piese de muzeu, daca vrei Aero!

| MissLaura explică (pentru KodrutZ):

Calculatorul merge foarte bine pentru stiinta ta si repede, nu e piesa de muzeu cum crezi tu sa stii iar in afara de Aero merg toate programele raised eyebrows

| KodrutZ a răspuns (pentru MissLaura):

Depinde, poate ma insel eu si e vreun fost server cu 4GB RDRAM, harduri SCSI si procesor quad core. Ce configuratie e, mai exact?

| DimLight a răspuns:

Adica ce intelegi normal prin a iti arata pe ecran (a rula)...e directx10 la aero dar placa ta din cate stiu nu suporta, deci nu o sa iti mearga aero daca nu o schimbi cu una mai noua care sa suporte directx10

| sltlp a răspuns (pentru DimLight):

Nu are nevoie de 10, ci de dx9 pentru aero.

| Ekcstsy a răspuns:

Intri p siteul de la Nvidia si iti iei singur driverul si il instalezi.

| ZeHelp a răspuns:

Sau poti sa incerci pur si simplu sa descarci ultimul driver de pe site-ul celor de la Nvidia.

| MonsteR_4456 a răspuns:

Daca ai o placa video din anii 70', logic ca nu merge. Incearca sa upgradeti placa video de pe site-ul official invidia.