| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am reinstalat Windowsul` si nu stiu sa instalez drivele de sunet ...Imi poate explica cineva?
Ms:*

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

ExpertHost, numai pe Windows Vista/7 da roade acel lucru de care zici tu. Si uneori nici asa nu merge. Descarca un program -->Everest Ultimate Edition. Il rulezi si vezi rezumatul sistemului tau. Cauti placa de baza-->vezi cum se numeste sau te uiti direct la placa de sunet(audio/sound). Dar e mai usor sa vezi placa de baza(firma, serie etc, socket, chipset) si cauti pe site-ul producatorului drivere.

De ex. daca ai o placa Asus P4P800 SE
Cauti pe site-ul Asus la Motherboards, Socket 478, Chipset i865pe, ar fi o idee asabig grin Si apoi la categoria drivers, downloadezi ce-ti trebuie.

| ExpertHost a răspuns:

Click dreapta pe My computer -> Properties -> Device manager si acolo ai driverele cu semnul intrebarii in fata, galben. Click pe el, properties, si "update driver". Iti trebuie internet.