| paul950413 a întrebat:

Tot incerc de 2 zile sa instalez windowsul pe un laptop Toshiba pe care l-am cumparat cu windows 7 home premium preinstalat. Orice windows as incerca sa instalez nu merge imi da aceasta eroare :"windows cannot install required files error 0x80070002". Cum as putea sa rezolv aceasta problema sau ce windows sa incerc sa instalez? Am incercat windows 8, 7 ultimate si home premium si windows xp.

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Acea eroare vine de la windows update(0x80070002)
iti recomand urmatoarele
1) descarci de pe net softul Kill.Disk.HDD.Eraser.
2) il tragi pe un cd gol
3) dai formatare "erase all data" dureaza cam 1-2 ore
doar atunci poti zice ca ai pcul curat.
4) apoi incerci un windows 7 de la WZT!

| paul950413 explică (pentru SasNetRomania):

Sigur o sa mearga?

14 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

Bine ca ai spus marca. pe Toshiba e mai greu de instalat windows

| SasNetRomania a răspuns (pentru nurckye):

Glumesti, daca esit in domeniu sti sti sa formatezi, pe orice pc este la fel de usor formatarea.

| nurckye a răspuns (pentru SasNetRomania):

Gresesti, Toshiba a implementat o protectie anti piraterie. Si sunt sigur ca nu a cumparat o licenta.
Sursa: internet, 7 luni de laptop cu Toshiba

| SasNetRomania a răspuns (pentru nurckye):

Ce imi place cand comentati, si nu sunteti in domeniu, sunt tester de 3-4 ani de zile, nu exista pc/laptop care sa nu mearga instalat un sistem de operare a nume. se poate trece foarte usor peste acea protectie din bios sau cu Kill.Disk.HDD.Eraser happy de asta am si spus mai sus de el.

| nurckye a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nu neg, dar crezi tu ca tipul ala stie macar sa intre in bios. Nici macar nu stie ce e aia. Personal ii recomand sa se duca la un service. Da 30 de lei dar economiseste 2 ore din viata

| SasNetRomania a răspuns (pentru nurckye):

Ma bucur ca nu ma contrazici.
eu am ajutat omu, daca nu stie e problema lui... cauta pe net vede el. intreaba stanga -dreapta.

| paul950413 explică (pentru nurckye):

De unde stii tu ca nu stiu sa intru in bios? daca nu stiam cum naiba crezi tu ca am incercat sa instalez windowsul? trebuia setat sa booteze pe usb. Daca nu ma cunosti nu spune toate magariile.

| paul950413 explică (pentru nurckye):

Laptopul are licenta de windows 7 home premium lipita pe carcasa, deci este evidenta daca am cumparat sau nu.

| nurckye a răspuns (pentru paul950413):

Abtibildul ala nu valoreaza nimic atunci cand tu vrei sa instalezi o varianta piraytata. deci n ai cumparat. N ai fi dat tu roman obisnuit 4 milioane pe o licenta.
Si 2, daca te ai fi priceput conversatia asta n ar avea loc.

| paul950413 explică (pentru nurckye):

Nu sunt eu un "priceput" dar nici nu m-am nascut azi. Am intrebat pentru ca asa ceva eu nu am mai intalnit happy. Acum o sa incerc cu Kill.Disk.HDD.Eraser sa vad ce rezolv. Multumes pentru ajutor.

| Stefaniu_Laurentiu_1996 a răspuns:

Nu cred ca problema ta provine de la windows ci de la laptop, mie imi dadea asa cand aveam 2 placute ram, din care una nu mai era buna!

| paul950413 explică (pentru Stefaniu_Laurentiu_1996):

Probabil dar in bios imi arata hdd si rami ok

| gennikamumusika a răspuns:

Windowsul xp nu este asa de bun si de performant. Din 1 decembrie acum s-a scos de pe piata. Eu ti-as recomanda windows 8 si windows xp 2 si 3.LAREVEDERE.