| FuckTheSystem01 a întrebat:

:3. am o problema cu pc-ul de ceva timp..nustiu ce sa-i mai fac credeti-ma..am sunat pe cineva recent si i-am explicat ca pc-ul merge foarte incet si nu mai merge sa intru pe Facebook (twitter) messenger.nu stiu ce tot are a dus mama unitatea la reparat de zeci de ori a mers maxim o luna si tot slab era..si de cateva luni de cand nu l-am mai dus nu mai merge mess-ul si facebook-ul cum spuneam mai sus. deci, cel pe care l-am sunat lucreaza la o firma pentru pc laptop-uri camere de filmat etc. si mi-a spus ca trebuie instalat din nou windows-ul, problema este ca nustiu..am windows xp din cate stiu, atat va pot spune cine doreste sa ma ajute sa intre pe privat :* va multumeeeeesc big hug apropo. OFER FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Exact cum credeam. E de la programe multe, fisiere inutile. Cc cleaner este un program mic ce curata registry si alte fisiere inutile. Daca nu descarci mult de pe internet poti sa dezinstalezi antivirusul.

18 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

E un pc vechi, dezinstaleaza tot ce nu iti trebuiem, e normal sa mearga mai lent decat un avion de 30 de milioane.
Refa windows-ul si instaleaza strict programele de care ai nevoie.

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

Ai dreptate ...sincer unitatea are cam 4 ani..sau 5 iar monitorul cred ca 3

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

Habar nu am sa umblu la windows...laughing))))

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

Am sters toate pozele din pc toate jocurile. toata muzica, am avut si un photoshop da-l in colo si pe ala l-am sters de tot din pc si explorer-ul pentru ca nu mai folosesc deloooc de vreo 2 ani

| suffarstar a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Nu stiu daca e buna alegerea sa bagi un antivirus, mai ales daca il folosesti mai mult pentru mess si pentru facebook. Da-i sa scaneze sa vezi daca are virusi. Dar avast nu prea consuma resurse. thinking

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

I-am dat de multe ori scanare.dar mai mult scanare rapida nu mi-a detectat nimic

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

Vreau sa ma descurc singura cu el nu toata ziua sa-l chem pe ala sau pe altcineva sa imi repare pc.

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

Ce sa-i mai fac?laughing

| FuckTheSystem01 explică (pentru suffarstar):

Am reglat data si merge fb-ul acumlaughing))))))si am dezinstalat avast-ul

| suffarstar a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Exact cum credeam. E de la programe multe, fisiere inutile. Cc cleaner este un program mic ce curata registry si alte fisiere inutile. Daca nu descarci mult de pe internet poti sa dezinstalezi antivirusul.

| Axys a răspuns:

Hmmm! important e sa defragmentezi partitia C el nu este defragmentat si el aduna fisiere care detin erori in c fisire rupte atunci cand efragentezi calculatorul iti va merge mai bine happy

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Http://www.youtube.com/watch?v=7AEofkemzGc

sa nu te speri dar asta e cam racit :))))))))))))))))))))) cred ca isi sufla nasul intre tip ce s eopreste :)) dar sa stii ca e folositor pentru tine
bafta!

| LeMike a răspuns:

Iti merge asa de greu din cauza antivirusului, ia fa o proba dezinstalaeaza-l o zi sau doua sa vezi daca merge mai bine.Nu o sa ai probleme cu virusi daca esti atent/a.

| FuckTheSystem01 explică (pentru LeMike):

Nu prea am probleme cu virusii dar am un joc care nu ma lasa sa-l sterg zice ca e virusat, ..sau de fapt am probleme cu virusii:laughing)

| LeMike a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Ce iti spune mai exact cand vrei sa il stergi.
Antivirusul mananca foarte mult din resursele pc-ului, dezinstaleaza-l si o sa vezi.

| FuckTheSystem01 explică (pentru LeMike):

Deci...zici sa-l sterg?thinking

| JustSmileK a răspuns:

Ai antivirus? Ca probabil de la virusi merge asa greu.

| FuckTheSystem01 explică (pentru JustSmileK):

DA. Am antivirus Avast..acum

| JustSmileK a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Inseamna ca e pc destul de vechi si iti trebuie unul nou. Il poti lua si la mana a 2a nu neaparat nou, ca s ate coste mai putin.