| xKingWar a întrebat:

Acum 3 zile am adus calculatorul de la reparat deoarece avea nevoie de windows si eu nu aveam cd. si acum am windows xp. Problema este ca de fiecare data cand intru pe Opera sau Chorme sau alte programe se blocheaza si nu mai am ce sa ii fac decat sa dau restart. Am incercat sa rezolv problema cu Advanced System Care dar nu a functionat. Ce problema are? De ce nu mai merge ca inainte?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza procesorului la maxim.Mergi in task manager si la processes, vezi ce anume tine procesorul ridicat. Daca e antivirusul, atunci cand intri pe breowser sau programe, procesorul e solicitat la maxim si nu mai face fata. Poti da end proces la acel program si vezi in continuare daca merge browserul.deci prima figura este sa intri in task si sa dai end proces la ce program ruleaza cu procesor ridicat.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta raspunsul meu dar, stiu ca Windows XP a fost scos din functiune de Microsoft, poate asta este problema, eu ti-as recomanda sa folosesti Windows 7 sau chiar 8.