| Zzoomless7 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am achizitionat un laptop Samsung 300E5Z-S03, de asemenea si un Router Wireless N 300Mbps
TL-WR841ND si vreau sa imi spuneti cum pot sa imi fac o retea Wireless si sa ma conectez la ea.(Am auzit ca imi mai trebuie inca un Calculator, tip PC pentru a conecta cablul de la 'net la el.) Vreau sa imi explicati pas cu pas, eu nu prea le am cu partea hardware. big grin
Raspunsul cel mai bun primeste FundaVOT.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagi router ul in priza, bagi cablu de net in el, conectezi router ul la laptop prin cablu, faci setarile care apar prin cartea tehnica a routerului in functie de tipul de net pe care il ai si gata.

Răspuns utilizator avertizat
| hellchild a răspuns:

Pai ai cd de instalare la router?