| anonim_4396 a întrebat:

ai mei au pus recent camere de filmat acasa, intrebarea este : ele mai inregistreaza ce se intampla atata timp cat este scos totul din priza?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu ne intrebi pe noi cum functioneaza camerele tale de acasa de la tine?

| sierra1 a răspuns:

"camere de filmat... mai inregistreaza ce se intampla atata timp cat este scos totul din priza?"

dacă e modelul ăla care funcționează cu fân, desigur

| anonimg a răspuns:

N-au cum să mai filmeze dacă au fost scoase din priză, doar dacă au fost conectate și la o baterie, până când aceasta se va descărca.
Dacă ele au fost conectate și la internet, și dacă routerul este scos din priză, atunci nici de departe nu poți vedea ce se petrece în jurul casei.

| Bizon95 a răspuns:

Wow, parintii tai concureaza pentru titlul cei mai paranoici parinti din lume?!?
- exista aparate care au baterie, iar daca nu au, atunci exista UPS-uri (surse de curent neintrerupte, adica baterii care dau 220V) si care sunt facute pentru calculatoare dar merg binemercic cu orice aparat care nu consuma mai mult de 5-700W
- chiar daca se opreste inregistrarea, cand tu scoti din priza or sa apara gauri in inregistrare, iar daca pana atunci nu aveau solutie cu baterie, atunci o sa puna

TOTUSI, e clar ca parintii te spioneaza, lucru destul de imbecil, paranoic, si mai ales care produce depresie (sa ma stiu supravegheat continuu la mine acasa, FAC SPUME) asa ca decat sa te descurajez si sa te iau la misto, mai bine te ajut

presupun ca partea de inregistrare e intr-o camera in care nu ai acces, si unde foarte probabil nu are nici un efect daca "scoti totul din priza", pentru ca au prize separate, asa ca

1. nu scoate nimic din priza, du-te si inchide sigurantele, asta taie curentul pe, peste tot
2. daca e UPS, cand ii pica curentul, ala incepe sa guite (scoate un beep continuu) asa stii ca inca are curent (cand ii se termina, tace) si eventual te ajuta sa il gasesti
3. partea video se taie destul de usor punand o carpa peste (o acoperi cu ceva) insa unele au si parte audio, si la aia e mai greu
4. cum e clar ca nu au gandit asta cand au construit casa, e clar ca firele de la camere sunt trecute pe langa pereti, eventual prin plinta, asa ca poti gasi mufele si sa le deconnectezi, asta taie si video si audio de la respectiva camera
in cel mai rau caz daca ti se pune pata, poti sa tai cablurile de tot!

| Ineys a răspuns (pentru Bizon95):

Cei mai paranoici?
Asta e nimic.
Iti sugerez sa intrii pe reddit r/insaneparents. Sa vezi acolo nebunie.

| Bizon95 a răspuns (pentru Ineys):

Acum m-am uitat TARE!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sunt camere care au propria baterie si au si memorie pentru stocare. După poți descărca pe calculator ceea ce a filmat.Așa sunt camerele ascunse care sunt atât de mici ca nu se vad.Pot fi in butoniera, in agrafa de la cravata, in pix etc. Poate si ale voastre sunt la fel chiar daca sunt vizibile.Citește informațiile cu privire la funcționarea lor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lipește gumă de mestecat pe camere și problema e rezolvată.

| Bobbye a răspuns:

Creca daca aveam un copil ca tine il legam de calorifer