| AlinaRot a întrebat:

Am 14 ani aproape 15 si vreau sa mi cumpar vape. Credeti ca imi da tigara electorinca si lichid fara nicicotina? Si stiti vreun loc unde mi ar da? Puteti sa mi dati niste sugestii de vape uri pentru incepatori asa mai mici? ( am auzit ca eleaf icare e destul de ieftin si e bun stie cineva?) si stiti niste magazine de vape uri din zona piata victoriei?
Mersii si dau funda

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Din piața Victoriei nu știu, dar în Cluj este în Piața Mihai Viteazu un magazin micuț unde au așa ceva. Eventual poți comanda și de pe net.Pe vânzători nu-i interesează vârsta ta.Idem nici pe curieri, mai ales că livrarea se face la domiciliu/adresa convenită cu curierul-livrator.

| AlinaRot explică (pentru DeyCj):

Mersi mult happy

| AlinaRot explică (pentru DeyCj):

Stai se poate sa imi livreze altundeva in afara de domiciliu? Poti sa imi explici cum fac?

| DeyCj a răspuns (pentru AlinaRot):

Da, se poate. Când faci comanda la detaliile de livrare treci ce vrei tu(adresa ce o vrei), iar la telefon treci numărul tău de telefon happy. E magazin on line nu Poliția, stai liniștită, nu verifică dacă adresa e cea de buletin, și nici buletinul nu ți-l cere happy, și nici nu-i interesează asta..Curierul are nevoie de seria de buletin și sau CNP, pentru confirmarea livrării.
Pe numărul tău de telefon vei fi contactată de magazinul on line pentru confirmarea comenzii efectuate, și ulterior de curier când comanda ta va fi livrată.

| AlinaRot explică (pentru DeyCj):

Ok mersi mult de tot m ai salvat laughing

| DeyCj a răspuns (pentru AlinaRot):

Eu așa procedez când fac comenzi on line.Chiar dacă am bultinul pe Turda/Cluj, și stau în Chinteni/Cluj, la adresa de livrare o trec pe ca din Chinteni/Cluj că acolo locuiesc, că din lipsă de timp încă nu mi-am făcut mutația pe Chinteni. laughing.

| Hjkl82 a răspuns (pentru DeyCj):

Cum se numește site-ul?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai parinti? Unde sunt?
Nu te supravegheaza nimeni la 14 ani?
Cums a fumezi, sau sa vapezi?
Atat fumuld e tutun cat si fumul de chimicale din tigara electronica, afecteaza grav plamanii.
Eu spun sa mergi sa vorbesti cu aprintii si sa nu-ti cumperid e capul tau ceva ce in 2-3 ani te baga in mormant!

| AlinaRot explică (pentru Violleta2022):

Mai notmal ca ma supravegheaza lol. Da faza e ca in liceu fumeaza efectiv toti si nu mai suport mirosul ala. Am fucmat de cateva ori si nu vreau sa iau vape pentru nicotina. Eu voiam doar asa pentru vapori.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaRot):

Si eu tot de vapori chimici spuneam, ca are acelasi efect nociv ca si nicotina propriu-zisa, tot asa iti intoxica plamanii inca in dezvoltare la varsta asta micuta si tot asa iti provoaca boli pulmonare si posibil cancer.

| Lioana a răspuns:

Nu face asta! Dăunează grav sănătății. Chiar nu ai nevoie de așa ceva.

| Uxellodunon a răspuns:

Un bun exemplu de selectie naturala.

| AlinaRot explică (pentru Uxellodunon):

Nu inteleg ce vrei sa spui

| Avaricum a răspuns:

Astea se dau la minori? Wtf
Daca esti fumator e de recomandat, are efecte mai putin nocive decat tigarile traditionale, dar tot are efecte nocive.
Daca nu esti deja dependent de fumat si vrei sa te apuci asa ca sa fi ceva mai smecher prin curtea scolii, sincer esti foarte foarte prost.
Sa iti compromiti sanatatea pentru un trend este o idiotenie imensa, si daca nu vezi cum te-ar afecta pe viitor si la ce pret, esti un mare prost

| AlinaRot explică (pentru Avaricum):

Tu ai idee cat de usor fac copiii de clasa a 7 a rost de tigari traditionale? Am citit ceva despre vape uri si sunt mult mai putin nocive. Adica sigur nu mori de la niste vapori care miros a fructe. Si nu vreau sa ma dau mare, de fapt nu vreau sa stie nimeni de la scoala de vape. Vreau doar pentru vapori pe bune.