| Krazy124 a întrebat:

Am 14 ani si am o problema cu Pc-ul meu, il folosesc pentru gaming, dar am o problema.
Cand folosesc doua (sau mai multe) aplicatii (gen Discord + Doom) Imi da crash una sau ambele aplicatii.Imi scrie,, out of memory".Tin sa mentionez ca am un GPU EVGA GTX 1060 3GB, 24GB RAM, HDD 485 GB DE 7200RPM, SSD 120.Eu cred ca problema este Processorul; am un i7 920 2. 67Ghz din anul 2008 cu socket LGA1366.Imi puteti spune care ar putea fi problema daca nu aceasta? Si daca este aceasta imi puteti spune cel mai bun Cpu pentru acest Socket? (LGA1366) Multumesc. !

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Procesorul e foarte slab si face bottleneck masiv placii video dar nu de la aia primesti eroarea aceea. Recomand sa schimbi si placa de baza si procesorul ca nu vad ce cpu decent poti pune pe socketul ala.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Încearcă să faci un test de memorie cu memtest86. Posibil ca o plăcuță de RAM sa fie defectă.

| Krazy124 explică (pentru PainTech):

Voi incerca

| Krazy124 explică (pentru sayWhaaat):

Dar cam care este cel mai bun cpu pentru acest socket?

| nicu991 a răspuns:

Toate componentele alea le tii pe-o sursă noname made in China bănuiesc. Numai procesorul trage 130 wați, iar pentru placa video producătorul recomandă minim sursă de 400 wați. Restul componentelor merg pe panouri solare? laughing