| MusatGeorge a întrebat:

am 15 ani si vreau sa ma hotarasc daca din clasa a X-a la liceu sa ma inscriu la profesionala. Doresc sa ma inscriu la profesionala deoarece nu sunt prea bun la invatatura si fac mai putina teorie, din cate am inteles ma inscriu 2 ani pana in a XII-a, iar dupa aceea trebuie sa ma angajez la firma ( cea care are liceul contract ) respectiva? http://www.evz.ro/......65571.html din acest articol reiese ca eu trebuie sa aleg daca vreau sa ma angajez la firma respectiva sau sa imi continui studiile pentru BAC, dar parintii si cunoscutii spun ca trebuie sa continui sa lucrez la acea firma dupa ce termin cele 12 clase. Ei spun asa deoarece imi da pe luna imi da 200 lei, si spun ca daca doresc sa nu continui sa lucrez la acea firma trebuie sa dau toti banii care ii acumulez pe parcurs inapoi. Ce trebuie sa cred si ce este corect? Funda! :D :|

1 răspuns:
| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Daca nu iti place invatatura profesionala dar daca ai ambitie si ai sa inveti sa vezi cum o sa vina $$$