| Shoker a întrebat:

Am achizitionat de curand un home cinema Sony dav-tz135 de 350W(RMS) si am o problema cu sunetu..nu se aude indeajuns de tare iar in setari nu pot sa intru la boxe pentru ca casutrza respectiva imi este blocata. NU am un televizor care sa aiba HDMI...e nesceasr sa aiba ca sa pot sa fac boxele sa mearga la puterea maxima sau cum sa fac sa le pot seta? (merge sa conectez oare cablu HDMI din dvd..in placa vidio de la pc si asa sa le fac sa mearga?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Nu am inteles nimic. Ce treaba are HDMI cu volumul? Da mai multe amanunte. Daca ai semnal stereo posibil sa nu mearga toate boxele decat daca sunt setate pe Prologic. Daca nu, se aude decat fata, implicit volum mai mic. Sunet 5.1 curat nu vei avea decat la filme cu coloana sonora DD sau DTS. Sau la DVD-Audio cu muzica. Manualul l-ai citit? ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/4272768111_RO.PDF
Ai buton de volum si local si pe telecomanda, ce fac butoanele ale?