| CATALINALIN a întrebat:

am achizitionat un elicopter cu telecomanda marca exclusiv si am zis ca il testez cum merge,l-am incarcat si am iesit cu el sa il testez,totul ok,dar elicopterul porneste singur cand il pornesc de la butonul propriu fara ca telecomanda sa fie pornita... dati-mi o idee ce sa fac, dau funda.rapid.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Daca este vorba de elicopterele alea mici care functioneaza prin infrarosu (telefomanda are niste LED-uri, nu o antena) atunci il poti folosi doar in interior, il afecteaza razele UV ale soarelui.

| CATALINALIN explică (pentru ombladon):

Telecomanda are antena, si elicopterul este mai mare are 36 de cm...ce problema ar fi.

| ombladon a răspuns (pentru CATALINALIN):

Probabil mai foloseste cineva prin zona aia un transmitator pe aceeasi frecventa cu radiocomanda ta.

| CATALINALIN explică (pentru ombladon):

Probabil oricum mersi...