| BejanDeian a întrebat:

Am achizitionat un iphone 5s si am observat ca nu prea ma tine bateria. L-am incarcat si dimineata aveam 98 la suta iar la scoala observam ca daca ma jucam 7-8 minute un joc mi se ducea 4% din baterie. Daca filmam un fim de 20 de secunde in slow mo mi se ducea 2% din baterie. Este normal asa ceva sau nu. Acuma seara am 29% si nu prea l-am folosit. Rog pe cei care au iphone 5s sa imi spuna cam cat iti tine pe ei baterie si daca e unul din sutele alea de telefoane de la Apple care au bateria stricata din fabricatie. Daca ar fi o problema din fabricatie ar putea sa mi-l inlocuiasca sau chestia asta se practica doar in America. Multumesc frumos. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Actualizeaza softul.
2. Incarca-l de la 0% la 100% o noapte.
3. Joaca-te pe ceas, sa vezi fix cate ore te tine bateria. Daca scoti sub 1.5 ore, e clar ca e ceva rau. Asa, dins cimbul rpaid de aplcaitii, apare imediat ca se consuma bateria...