| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Am achiziționat un J5 2016 şi nu prea sunt mulțumit de cum rulează jocurile.Am luat un joc mai simpluț de pe magazin play big grinisney Crossy Road şi merge cam greuț (telefonul are un procesor Quad Core 1.2 Ghz). Ştiți vreo metodă sau o aplicație cu care să fac jocurile să meargă bine?

3 răspunsuri:
| OMEGALIN a răspuns:

Poti incerca sa reduci luminozitatea si sa nu tii nimic altceva deschis in afara de joc si de asemenea sa te asiguri ca telefonul nu e pus pe mod de economisire baterie deoarece ii reduce performanta happy

| qzTwisT a răspuns:

Telefonul l-ai achizitionat nou sau cumva a mai fost uzat? Ar trebui sa iti mearga foarte bine la ce procesor are plus ca acel joc nu este cine stie ce mare. Daca a mai fost uzat si nu este nou e posibil sa aiba si vreun virus care sa ii ingreuneze procesul de rulare al procesorului.

| Costy_Regele_1991 explică (pentru qzTwisT):

Telefonul este nou.L-am cumpărat din Carrefour la prețul de 950 de lei cu cutie şi toate accesoriile.