| Alexandrup a întrebat:

Am achizitionat un laptop Asus de la eMAG ieri seara iar azi cand am instalat windosul 7 home premium cu licenta am observat ca wifiul este defect, cand functioneaza cand nu.Intrebarea mea este ca daca il returnez imi da alt laptop si bag licenta de windows in el, o sa mearga licenta chiar daca am bagat-o la alt laptop? Multumesc?

Răspuns Câştigător
| raidxp a răspuns:

Sa-ti dau un exemplu,daca mi se defecteaza pc-ul nu inseamna ca trebuie sa-mi cumpar si alt windows,liceenta o poti folosi pe orice pc, e doar a ta, inainte sa-l duci inapoi sterge windowsul de pe el, pentru a nu-l folosi altineva, caci doar atunci in baza de date Microsoft va apare 2 useri cu aceeasi liceenta, ori liceenta ta e doar pentru un singur user

2 răspunsuri:
| DjYeti a răspuns:

Pai cel mai probabil iti vor da si alt Windows. daca nu atunci merita o incercare totusi.

| Anonimity a răspuns:

Pai depinde si de windows.Dar nu te osteni, instaleaza pe cel nou acelasi windows, doar ca poti sari peste pasul in care cere licenta. Odata terminata instalarea, descarci windows 7 activator, il instalezi, si daca cere restart ii dai. Dupa ce se restarteaza dai pe start-My Computer-Proprietes si undeva in josul ferestrei va trebui sa scrie Windows Is Actived.Asta va fi tot, eu asa fac, nu am avut niciodata windows original cu licenta ci l-am downloadt de pe net