| Xxgray34 a întrebat:

Bună TPU, am achiziționat un ps4 pro acum doua zile și momentan ma joc numai FIFA 19, problema este ca se încinge destul de tare în spatele consolei, nu exagerat dar tare după cam 3 ore, ma joc pe ea numai 3—4 ore și după o las o ora sa se răcească, credeți ca e o problema la cooler sau ceva sau e normal asa? Menționez ca doar un sfert din consola se încinge restul rămâne perfect rece? Mi-e chiar frica sa nu se întâmple ceva deoarece m-am chinuit mult sa strâng bani pentru ea, cineva mai pripeput în console dacă m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cauta forumuri despre el si vezi la altii la ce temperatura a ajuns.
Sa nu-l tii in spatiu inchis; si ofera-i surplus de ventilatie, dar care sa nu bata impotriva aerului pe care aparatul il scoate afara.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Astfel de obiecte nu trebuiesc cumpărate la sh fără garanție.
Dacă este nou du-l înapoi la magazin.
Posibil să te ajute un suport de răcire pe care se pun laptop-urile. Iar dacă te joci și tu 24h/zi, atunci este normal să iasă și fum din el. ^_^

| Xxgray34 explică (pentru anonimg):

E cumpărat nou de la flanco era la preț special, am un suport de răcire pentru el, nu ma joc toată ziua doar 3, 4 ore, faza e ca merge perfect nu m as duce pentru atâta tot, am și garanție la el nu i problema, poate e prea cald în camera mea deoarece e foarte mica și se încălzește repede, nu stiu ce sa zis

| anonimg a răspuns (pentru Xxgray34):

Cauta forumuri despre el si vezi la altii la ce temperatura a ajuns.
Sa nu-l tii in spatiu inchis; si ofera-i surplus de ventilatie, dar care sa nu bata impotriva aerului pe care aparatul il scoate afara.

| Vigurosul a răspuns:

Este normal deci nu îți face griji nu se va strica