| Tiger7777 a întrebat:

am auzit astazi de Deepweb ca este un site foarte ciudat pe care e mai bine sa nu intri... Ce este acolo?

16 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Pă deepweeb conține multe video-uri ciudate de crime, violuri, satanim, etc Este doar o parte întunecată a internetului care în special poți avea access doar prin anumite browsere.
Mai bine nu intri decât să iei vreun virus s-au să primești telefoane anonime noaptea așa că ai grijă la adâncul internetului căci asta înseamnă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este 'o parte' a internetului pe care poti intra doar folosind Tor Browser, domeniile. onion sunt 'darkweb', la fel de bine poti intra pe TPU folosind Tor.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am tor browser am intrat am vazut am cautat vreo zi dar nimic interesant iti trebuie multe chestii abia am gasit drugmarket guns red room jocuri etc

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu e un site, este INTERNETUL insusi happy, cam tot ce "papă" google zilnic reprezinta doar 20% din ce inseamna internetul cu adevarat, restul le gasesti acolo. Tot ce-ti trece ai nu numai prin cap gasesti, este nevoie si de ceva cunostinte bune in it pentru a patrunde cat mai adânc in inima internetului. Daca nu deti suficiente cunostinte de protectie + limbaje de programare si sa ai si o inima tare mai bine stai in bancuta ta ca nu stii peste cine sau ce dai pe acolo.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Pericolul ne pandeste la fiecare pas dar si la fiecare click pe net! Pe Deepweb sunt numai oameni care comercializeaza de la ierburi pentru consum(Ex. Cannabis) pana la organe umane! Te sfatuiesc sa nu cauti mai "adanc" doarece este de un pericol extrem! acolo se poate gasi tortura,sclavie, violuri, cruzime, si crima, toate acestea in mod LIVE! Psihicul uman nu are puterea de a rezista la vizualizarea acestor imagini si clipuri! Meriti "a doua sansa"

| Rommeo a răspuns:

Este internetul negru, internetul nevazut, totusi pentru cei care chiar sunteti curiosi desi nu va recomand daca nu stiti despre ce e vorba, este ca daca vreti sa nu vi se intample nimic, faceti un stick bootabil cu cea mai securizata si sigura distributie si anume (tails) si navigati de pe acel stick cu tails prin browserul tor care-l are incorporat aceasta distributie.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Deep Web nu este un stie...ca sa stii si tu..se traduce "internetul în profunzime"...Ca sa accesezi acest "Deep Web iti trebuie Linux in loc de Windows si apoi motorul de cautare numit Tor.De acolo daca esti bogat poti comanda crime, poti cumpara droguri si alte cacaturi cu bitcoiun-uri.

| Ralukafay a răspuns:

Sunt multe site-uri ciudate, ala nu este singurul site ciudat, dar daca ti s-a spus ssu ai auzit ca nu e bine sa intri pe acel site, pai nu intra, ca sigur e ceva ciudat acolo.

| ElSueno a răspuns:

E ciudat, dar poți să intri acolo, eu am intrat pe câteva site-uri și nu e cine știe ce. În principal o să găsești website-uri pentru asasini, pedofili, violatori, zoofolie, cumpărare de droguri, de arme etc. Dar bineînțeles că există unele site-uri pe Deep Web mult mai ciudate decât cele pe care le-am zis eu, dar nu le poți accesa așa ușor. Per total, dacă vrei să intri acolo să explorezi puțin e ok, dar să nu-ți faci absolut niciun cont și să nu descarci nimic. A da, și dacă folosești un laptop cu camera web să lipești ceva pe ea.

| TroubleInParadise a răspuns:

Off off off,chiar vrei sa stii?
Is multe de explicat,pe acolo sunt violuri live, torturarea oamenilor live, pornografie cu minori, poti cumpara droguri sau arme si poti angaja asasini, hackeri ahhh sunt multe de explicat dar stii iti recomand clipul asta: https://m.youtube.com/watch?v=WUhbPH_8gO4

| BlueFox a răspuns:

Nimeni de aici nu a inteles ce e Deepweb. Deepweb-ul nu este un site. Si acolo nu se vand droguri, virusuri (daca stii ce faci), arme, alte lucruri ilegale. Acel loc este DARKWEB. (o ramura a deepweb-ului, totusi.) Deepweb-ul cuprinde peste 90% din internet. El cuprinde toate site-urile care nu se gasesc pe Google sau alte search engine-uri. Poti gasi site-uri inocente, sau ilegale, depinde ce cauti sau daca stii cum sa cauti.

| AxelL2k19 a răspuns:

Pai chiar sa nu intri! C ai nevoie de muuuuulte chesti ca sa nu te trezesti cu politia la usa! Pai acolo sunt virusi toate felurile cu ce te poti infecta si chiar siteul este infectat cu wannacry! si trojan.exe! 5 tipuri! Trebe antivirusi si acolo scrie tot ce nu ai voie sa stri!

| beepbeeplettuce a răspuns:

Paai, personal nu am intrat, dar din cate am auzit este pornografie infantila, arme, droguri, si alte chestii ilegale laughing Unii mai zic ca ar fi si clipuri cu tortura sau ceva de genu? Dar nu prea cred ca daca ar fi asa ceva politia nu ar lua masuri.

| ElSueno a răspuns (pentru beepbeeplettuce):

Da, este și tortură dar nu pot fi accesate de oricine. Și nu, poliția n-are ce să le facă, acele website-uri au "oglinzi*, adică copii, în mai multe tări, așa că dacă închizi unul o să mai apară încă 5.

| Clorox a răspuns (pentru beepbeeplettuce):

Cum sa ia masuri daca nimeni nu stie unde se afla locurile alea?
Sunt camere rosii, n-ai cum sa aflii.