| SarahParker a întrebat:

am browser google chrome, cum setez google ca pagina de pornire?
Funda +vot.

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

In dreapta sus in colt ai 3 linute una sub alta, click acolo si apare"Meniu Google Chrome".
Click pe: "Setari"
Bifeaza "Deschideţi o anumită pagină sau un set de pagini".
Click pe: "Setaţi paginile"
In dreapta lui "Adaugati o pagina noua" ai un chenar, acolo completezi www.google.ro
Faci click pe butonul OK, inchizi google chrome, deschizi google chrome, si ar trebui sa apara pagina de start google.
Bafta;)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Unelte/Setări, La pornire bifezi Deschideţi pagina Filă nouă, la Cautaţi alegi Google.

| LolaLollita a răspuns:

Intri in setari. Ai a doua optiune numita "La pornire". Bifezi "Deschideţi o anumită pagină sau un set de pagini. Setaţi paginile". Apesi pe "Setati paginile." Adaugati o pagina noua si scrii www.google.com sau www.google.ro, cum preferi. Apoi daca cumva mai ai ale pagini trecute ina fara de aceasta, le dai X din dreapta lor. Atat