| Delia1968 a întrebat:

Bună TPU
Am card de memorie și acum am loc la poze doar ca tot nu merge sa instalez aplicații
Este vreo setare?
Sa mă ajute cineva
FUNDA

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In "Setari", "Stocare" si stabilesti ca unitate de stocare cardul SD. Apoi intri in aplicatii si vezi care sunt stocate pe memoria interna (telefon) si le muti pe card. Cele care sunt instalate din sistemul de operare nu le vei putea muta. Doar cele instalate de tine le poti muta. Unele telefoane mai vechi numai asa se poate. La cele mai noi se instaleaza automat pe card.