| Lorє๔คnค a întrebat:

TPU! Am citit pe site multe intrebari legate de imvu.Si am si eu una:"Am auzit ca IMVU are virusi. E adevarat?"

Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Anti-Virusul poate sa-l vada ca virus, dar nu este...

5 răspunsuri:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Pai depinde de ei uneori poate sa aiba de la membri virusi din pc si sa intre pe joc dar in mare parte nu cred joc jocuri online multe cum ar fi secondlife gta counter etc... stardoll... si nu am nici un virus nu prea cred ca iei fvirusi in pc daca ai un antivirus bun nai de ce te teme funda?

| KimK a răspuns:

Buna Lorє๔คnค, sa stii ca si eu am avut IMVU, dar l-am sters pentru ca antivirusul imi tot zicea ca e un virus si nu voiam sa risc mai departe. Deci cred ca are virusi.
P. S. Nu o sa iti cersesc ca altii funitza. ( chiar ma enerveaza)

| Lorє๔คnค explică:

Nu stiu cui sa dau funda, pentru ca unii imi ziceti ca da, altii nu...Scz.,dar va trebui sa astept mai multe raspunsuri ca sa ma conving daca are sau nu.

| complicata2002 a răspuns:

Păi imvu este virusat deoarece are acel toolbar care conţine foarte mulţi viruşi.
Te sfătuiesc să-l ştergi.

| iCreativity a răspuns:

Buna. Te asigur ca joc Imvu de 3 ani, iar antivirusul meu este cu licenta, asa ca nu am nevoie de o scanare pentru a vedea virusii.

Singura problema a IMVU, este faptul ca odata la o luna jumatate, poate chiar doua, trebuie dezinstalat si reinstalat, pentru ca atunci cand cumperi ceva, sau iti faci un alt outfit, iti i'a o anumita bucata din memorie.Si atunci cand dezinstalezi, iti goleste acea memorie, dar hainele si outfiturile vor fii inca in joc, in momentul in care te loghezi.

Sper ca informatiile mele iti sunt de folos tie si mai multor persoane. (: