| Kijk a întrebat:

Am cumparat astazi un telefon Sony Ericsson ck13i txt. Acesta vine echipat cu o baterie Li Ion si nu stiu daca trebuie sau nu formatata. Voi ce parere aveti ar trebui sa-l pun la incacat si dupa ce-i full sa scot sau sa-o formatez, si daca trebuie formatata, cum?

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Bateriile Li-Ion nu se formateaza. Poti incarca telefonul si 30 minute si apoi sa il decuplezi de la sursa de curent. Pur si simplu il incarci cand se descarca bateria.