| Deyuuloovee a întrebat:

Am de gand sa imi cumpar un Iphone. Dar ca sa fiu sincera nu stiu pe care. Stiu ca a aparut Iphone 5, dar nu il vreau pe acela ma gandeam la iphone 4, sau iphone 4s. Care este diferenta dintre 4, sau 4s? Imi spuneti cat costa in magazine la liber 4 si 4s`ul? Dau funda la cel mai bun raspuns.

7 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Comparatie intre Apple iPhone 4 si Apple iPhone 4S
http://www.telportal.ro/......e%204S.htm
As alege 4S, diferenta de pret nu este mare si aduce un plus considerabil la procesor, transfer de date, camera..etc.

| Deyuuloovee explică (pentru wintermee11):

Daca 4s`ul este 2.700 (asa cred) 4 Cat este? :s

| wintermee11 a răspuns (pentru Deyuuloovee):

Apple iPhone 4S 16GB Black Lista de preturi - cel mai mic pret
http://www.price.ro/preturi_apple_iphone_4s_16gb_black_476714.htm

| XatomisX a răspuns:

Nu merita lol de 1800 lei iti iei galaxy s2 si este mai bun ca 4s laughing sau cu 2200 lei iei s3 ce naiba cel mai bun telefonwinking

| Deyuuloovee explică (pentru XatomisX):

Pai acum am galaxy s2. Sii m-am plictisit de el laughing. Sii vreau sa incerc si Apple, adica am avut de toate genurile numai Apple nu laughing

| valentino52 a răspuns (pentru Deyuuloovee):

4s-ul e un telefon genial. Diferenta intre 4 si 4s este camera de 8 Mpx vs doar 5 Mpx de pe iphone 4, procesorul este dual core 1 Ghz, la iphone 4 are un singur procesor 0.8, iphone 4s are Siri asistenta vocala si absolut orice lucru nou aparut pe Iphone 5 si anume camera panoramica, Siri imbunatatit, navigatie prin comenzi vocale etc). De asemenea are si RAM mai multi si o placa video cica de 7 ori mai buna fata de iphone 4. Antena este mult mai bine gandita, acum are 2 antene sa rezolve problema de pe iphone 4 care cand il tineai in mana si tineai degetul pe o dungulita pierdeai semnalul. Bateria e ceva mai bunicica si e un telefon care se misca impecabil in orice situatie. Orice ar tipa lumea ca vai iti iei S2, S15, ia-ti iphone si nu o sa iti para rau e foarte finut si usor de utilizat, mai mare placerea.

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Aproximativ 2.600 de lei un Iphone 4S de 16 GB, acum depinde de care vrei, unul de 64 costa cam in jur de 3.900 de lei

Intra pe http://www.emag.ro, cauta acolo si mai mult ca sigur o sa te lamuresti!
Succes!