| SatanelDeLaVaradia a întrebat:

am doua laptoouri, un Asus x555l si inca un Acer varza, ideea e ca pe cel varza downloadul e destul de mare pe cand pe Asus downloadul e undeva la 1-3mb/s si nu inteleg de ce am toate driverele la zi, am incercat si cu alte versiuni si tot la fel, as aprecia daca m-ar ajuta cineva cu aceasta problema. FUNDA

6 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Https://www.asus.com/Notebooks/X555LN/HelpDesk_Download/
Selecteaza-ti modelul si windows-ul si downloadeaza de aici lan si wi-fi driver.
Dezinstaleaza orice driver de net pe care l-ai bagat pana acum sa nu interfereze intre ele si baga-le pe astea de pe Asus.

| ShadedCanvas a răspuns:

Ambele laptopuri sunt conectate la aceeasi sursa de internet? Ai unul conectat prin Wi-Fi si celalalt prin ethernet? Ne referim la download-ul direct din browser?-aici din pacate intervine si respectivul in problema.

| SatanelDeLaVaradia explică (pentru ShadedCanvas):

Ambele sunt conectate la aceeasi retea wi-fi, ambele descarcand acelasi lucru, nu browser, logic, chiar si pe steam pe cel varza am download uneori de 20 de ori mai mare

| ShadedCanvas a răspuns (pentru SatanelDeLaVaradia):

Viteza mea standarst este de 10mb/s.Acum 1 an, cand am reinstalat windows-ul orice descarca cu 800 kb - 1 mb/s(maxim); orice am incercat, nu a dat rezultate. Am reinstalat pur si simplu inca o data windowsul si gata(in ambele dati aveam driverele instalate).

| SatanelDeLaVaradia explică (pentru ShadedCanvas):

Eu am instalat diferite versiuni si degeab, banuiesc ca e ceva de la placa de retea

| ShadedCanvas a răspuns (pentru SatanelDeLaVaradia):

Este o posibilitate; inlocuirea ei ar fi o solutie.