| Itrytohelpsomehow a întrebat:

Am fost etichetata intr-un comentariu la o postare pe Facebook si vreau ca prietenii mei sa nu vada in cronologia lor ceva de genul "X a fost etichetata intr-un comentariu la o postare" si mai jos sa apara postarea. Asa ca mi-am dezactivat contul de Facebook si am rugat persoana respectiva sa șteargă comentariul, dar momentan nu l-a sters.
Intrebarea mea este, dacă mi-am dezactivat contul de Facebook, va mai aparea in continuare in cronologia prietenilor ceva de genul "X a fost etichetata intr-un comentariu la o postare"? Sau nu pentru ca e dezactivat contul si nimeni nu ma poate gasi prin cautare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand contul dezactivat, nu te mai poate vedea nimeni, fiindca practic, contul tau a fost sters de tot.
Poza respectiva in schimb exista, dar nu av mai apare nimanui in evidenta, odata ce tu nu mai existi in FB.

| anonimg a răspuns:

Facebook este făcut pentru oamenii cărora le place să taie frunză la câini; și pentru că nu mai exista nici frunză și nici câini, Zukenberg s-a gândit să facă Facebook.

| Irinelp a răspuns:

Poți sa ștergi sau să maschezi comentariul sau să al reclami, conectează-te din nou la contul tău și cauta comentariul nedorit, tine apăsat pe comentariu câteva secunde și alege ce dorești sa faci, ștergi, maschezi sau reclami. Succes.