| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat de mai multe ori sa fac print screen dar nu merge. Sunt pe windows 7, iar cand apas butonul de pe tastatura nu se intampla absolut nimic...am incercat de mai multe ori dar fara rezultat. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Dupa ce apesi pe butonul Print Screen, te duci in Paint si apesi pe CTRL+V, simultan si apoi dai save.

| sleeky1532 a răspuns:

Lasati ma fata...ii dati virusi cu ctrl ala si cu plus V ala, sa nu mai zic de peint. Zice doamne fereste ca ati injurat-o.

| Ecaterina96 a răspuns (pentru sleeky1532):

Mulțumesc de îngrijorare dar nu îmi dau nici un virus și nici nu consider ca m-ar fi înjurat. Tastatura nu mergea prea bine deoarece a vărsat fratele meu ceai pe ea dar pana de curând nu a avut mare lucru deoarece a reparat-o tatăl meu dar... evident nu foarte bine. Au început sa nu meargă anumite taste deci am cumpărat alta. Începuseră sa nu mai meargă și alte butoane de gen F1 și F2 iar acum am una care merge.

| Sebtimus a răspuns:

Ctrl+Print screen si dupa aia ii dai paste in paint.

| ZEUL00 a răspuns:

Ce ar trebui sa faci ar trebui sa-te duci la un geniu in computere dar unu profi dubaceia va merge.