| elena24gjike a întrebat:

Buna TPU
am incercat in dimineata asta sa deschid pc-ul si mi-a aparut ceva albastru si scria sa dau restart la pc si sa ma duc in cmd sa scriu chkdsk, am dat restart la pc si tot aceiasi chestia imi aparea. ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Refres windows

| gelu1970 a răspuns:

Ce windows utilizezi?
acel albastru era fondul monitorului si cu multe litere albe?

| elena24gjike explică (pentru gelu1970):

Windows 7
si da era albastru fondul monitorului si erau mukte litere albe

| gelu1970 a răspuns (pentru elena24gjike):

Blue screen
in cazul in care ai instalat recent ceva, il dezinstalezi. startezi cu F8 si daca poti intra dezinstalezi aplicatia recent instalata.
de asemenea, cand apare acel monitor albastru in al doilea rand scrie cu litere mari ceva. acel ceva e motivul pentru care iti da eroarea respectiva. asta in cazul in care vina nu e din ceea ce ma gandesc. acest tip de erori apar din cauza unei incompatibilitati, defectiune unui component, etc. insa cel mai frecvent e din cauza a ceea ce am scris. astept vesti.
bafta.