| dtc236 a întrebat:

Am intampinat o problema cu castile audio cand le bag in unitate.Se aude numai in casca dreapta/(am incercat mai multe tipuri de casti si la fel face. tot in partea dreapta se aude). Am si un sistem audio 5+1 si in o boxa la un moment dat se auzea un bazait enervant. Dupa parerea mea cred ca este o problema hardware(cu placa audio) deoarece am reinstalat drive-ul, ba chiar si windows-ul (am trecut de la xp la 7), am umblat si la managerul audio, la egalizator, la setari, etc. Voi ce credeti, hardware sau software? Ce pot sa fac sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| Iulia20 a răspuns:

Am patit si eu asta inseamna ca ai o problema cu mufa in care bagi cablul ti s-a stricat... sper ca te-am ajutat

| Iulia20 a răspuns (pentru Iulia20):

Mersi mult pentru funda

| dtc236 explică (pentru Iulia20):

Nu ai pentru ce! :*

5 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Depinde ce placa de sunet ai. daca este incorporata,cate iesiri ai? daca are mai multe,folosesteo pe cea verde,pentru ca are semnal stereo, depinde si driverul de sunet daca este instalat si setat corect. daca nu apare nici-o schimbare, instalezi o placa noua de sunet in comp!

| curiosul122 a răspuns:

Mai ai nevoie de ajutor?

| xterror7 a răspuns:

Verifica cablu care il bagi in subwoofer, sau incarca sa faci setarea din audio sistem sa muti canalul unde bagi jack-ul