| Yahoo3000 a întrebat:

TPU! Am intrat pe tplinklogin.net si mi-a cerut sa completez cele doua casete, numai ca eu am completat probabil gresit, iar a doua oara cand am accesat acel site, nu mi-a aparut decat ca este de vanzare. Ce sa fac? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Scrie in amandoua casetele: admin. Si dai ok.

| Bogdy2k a răspuns:

Ce anume ti-a aparut ca este de vanzare?

Tu te-ai conectat mai exact la un router wireless, printr-un DNS local ca masca, in loc de IP routerului tu ai scris "tplinklogin.net". Bun acuma iti cere datele de logare pe router Admin si desigur si o Parola. Daca ai uitat aceste 2 lucruri, in spatele routerului trebuie sa ai un butonel "RESET" care trebuie apasat cu un varf de ac din cate imi aduc eu aminte la TpLink, tii apasat pe el nu stiu vreo 4-5 secunde pana se reseteaza toate LED-urile. Apoi la fel te conectezi pe el prin browser tot cu "tplinklogin.net" sau cu adresa lui ip ar trebui sa fie 192.168.0.1 sau la sfarsit.1.1,iar Adminul si Parola trebuie sa il ai scris pe spatele Routerului.