| Emrys07 a întrebat:

am memorie ram DDR2 667Mhz si nu stiu cum sa aflu cati pini am la memoria ram, dau funda!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

200 pini. Nu mai numara pinii. Cei care au excepetie(214/240) nu se gasesc la vanzare pe piata. Plus ca dimensiunea difera. Tu poti cumpara linistit memorie ddr2 de laptop/desktop, deoarece ce se gaseste pe piata e pentru ce pc-uri/laptop-uri gasesti pe piata, nu pentru exceptii.

| Emrys07 explică (pentru sltlp):

Ba eu am calculatorul de vreo 7 ani poate sa fie si de 240

| sltlp a răspuns (pentru Emrys07):

Mai sa fie. Cum ai constalat cu ca ai 240 pini? Mai bine cauti cati pini are memoria actuala, dupa model si producator si gata.

6 răspunsuri:
| VyKond a răspuns:

La ce pini te referi? Cei de intrare pe placa de baza?

| Emrys07 explică (pentru VyKond):

Da

| VyKond a răspuns (pentru Emrys07):

Pentru ce te intereseaza? Daca ai nevoie scoate memoria si numara-i. Daca vrei sa cumperi o memorie cauta DDR2 (tip).

| Emrys07 explică (pentru VyKond):

Crezi ca ma apuc sa numar vreo 200 de pini, si cand am cautat ddr2 667mhz imi trebuiau si pini ca is diferite placile