| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, mi se restarteaza PC-ul in 5 minute si daca stau pe internet in cateva ore (2-3 ore), l-am dus sa-l repare, lau curatat de praf si iau pus pasta termoconductoare. Nu mai rezist ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Renunţă la capacul care e pe partea componentelor. Apoi pune un ventilator de cameră spre interiorul PC-ului.
Dacă nu se mai întrerupe are nevoie de ventilaţie suplimentară.

2 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Cauta pe google un utilitar care sa iti monitorizeze procesorul(temperatura, la cat la suta lucreaza, etc.). De obicei pc-urile se restarteaza cand temperatura procesorului este foarte mare. De asemenea poate fi o problema din Windows. Incearca sa instalezi o copie noua si poate problema dispare. Mult noroc.

| AliveOne a răspuns:

Bagai un error checking sau o defragmentare