| Mike_Marian_1995 a întrebat:

TPU AM NEVOIE DE AJUTOR URGENT, bateria mea de la laptop ma tine doar 5 minute ce sa fac?
Va rog...nu pot sa mi iau alta (consta undeva pe la 250-300 lei)

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Daca ai curaj (nu ai ce pierde) incearca sa desfaci bateria (gasesti pe Youtube ceva filmulete) si inlocuiesti acumulatorii. Daca pui acumulatori de calitate iesi cam la 50% din pretul unei bateri noi, daca montezi chinezesti iesi mult mai ieftin dar poti sa ai surprize de supraincalzire sau de fiabilitate. Uite ce acumulatori ai in baterie si trebuie sa cumperi : http://livrare-baterii.ro/....../index.php

| Mike_Marian_1995 explică (pentru Ironwin):

Multumesc, sper sa reusesclaughing

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Bateriile alea au si ele un ciclu de viata, la ~200 cicluri bateria isi pierde din autonomie. Nu ai ce sa-i mai faci, trebuie schimbata.

| CPAElites a răspuns:

Acumulatorii inca au autonomie mare, problema este controllerul bateriei care are rolul de a estima cata capacitate mai are bateria.
Uite aici baterii ieftine : https://pdmedia.ro/componente-laptopuri/baterii-laptop

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Alta cale nu exista. Poate gasesti una sh functionala mai ieftina

| Mike_Marian_1995 explică (pentru RaduMihaiRadu):

Nu vreau sa mi trag teapa si sa nu mearga, ca am mai facut pe olx chesti din acestea si TEAPA...NICIODATA NU COMANDATI CEVA DE PE OLX.va trage teapa indiferent cat de bun zice ca e"(

| AlbNegru09 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, decat sa o schimbi